
Salsa Warbird C GRX 600 1x11 Bike - 700c, Carbon, Light Grey
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 575, 590 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Light Grey |
| Mfg Size | 57.5, 59 |
| Platform | Warbird |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Gray |
Original: $3,399.00
-65%$3,399.00
$1,189.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 575, 590 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Light Grey |
| Mfg Size | 57.5, 59 |
| Platform | Warbird |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Gray |











