
Schwalbe Big Apple Perf Lite RG 20x2.0 Standard Tire
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 495 |
| Weight (oz) | 17.4 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $42.00
-65%$42.00
$14.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 495 |
| Weight (oz) | 17.4 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |











