
Schwalbe Big Apple Tire - 24 x 2 Clincher Wire BLK/Reflective RaceGuard Endurance E25
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 24 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 24 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |











