
Schwalbe Big Apple Active Twin KG 26x2.15 Standard Tire
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.15 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.15 |
| Tire Type | Clincher |











