
Schwalbe Big Betty Tire - 26 x 2.4" Clincher Wire BLK Performance Line Addix BikePark
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.40 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.40 |
| Tire Type | Clincher |











