
Schwalbe CX Comp Tire - Clincher Wire, Black, K-Guard
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 30, 35, 50 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 26", 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.00, 700 x 30, 700 x 35 |
| Tire Type | Clincher |
| Flat Protection | Tread |
Original: $24.00
-65%$24.00
$8.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 30, 35, 50 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 26", 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.00, 700 x 30, 700 x 35 |
| Tire Type | Clincher |
| Flat Protection | Tread |











