
Schwalbe Hans Dampf Tire 24x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance TwinSkin 67TPI Black
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 24 x 2.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $69.00
-65%$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 24 x 2.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











