
Schwalbe Marathon Plus Tire - 24 x 1.75 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Endurance SmartGuard E-50
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 44 |
| Labeled Size | 24 x 1.75 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
Original: $59.00
-65%$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 44 |
| Labeled Size | 24 x 1.75 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |











