
Schwalbe Pick-Up Tire - 20 x 2.15 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Line Super Defense Addix E Twin Skin E-50
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 55 |
| Labeled Size | 20 x 2.15 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
Original: $59.00
-65%$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 55 |
| Labeled Size | 20 x 2.15 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |











