
Schwalbe Rocket Ron Tire - 27.5 x 2.25 Clincher Folding BLK Evolution Line Addix Speed LiteSkin
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $86.95
-65%$86.95
$30.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |











