
Schwalbe Smart Sam Tire - 24 x 2.1 Clincher Wire BLK Performance Line Addix
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 570 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 24 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 570 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 24 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |











