
Schwalbe SX-R Tire - 20 x 1.85 Clincher Folding BLK/Reflective Performance Line MID
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 295 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 1.85 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 295 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 1.85 |
| Tire Type | Clincher |











