
SR Suntour XCT JR-L 20 Suspension Fork - 20" 1-1/8" Threadless Steerer 63mm Disc BLK
| Steerer Type | Straight |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 20" |
| Color | Black |
| Lockout Switch | Crown |
| Travel (mm) | 63 |
| Weight | 2100 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Brake Type | Post Mount 160 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 20" |
| Color | Black |
| Lockout Switch | Crown |
| Travel (mm) | 63 |
| Weight | 2100 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Brake Type | Post Mount 160 |











