
SRAM 900 Disc Hub 6-Bolt Rear 24H QR 12x142mm XD-R
- TECH SPECS
| Axle Type | QR/12mm TA |
| Freehub Body | SRAM XD-R |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 135/142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 275g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | Yes |
Original: $250.00
-65%$250.00
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | QR/12mm TA |
| Freehub Body | SRAM XD-R |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 135/142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 275g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | Yes |











