

SRAM DB8 Disc Brake Lever
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Brake Caliper Type | Post Mount |
| Rotor Included | No |
| Brake Lever Use | Left |
| Color | Black, Diffusion Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Pad Compound | Organic |
| Hydraulic Hose Length | 950 |
| Adjustable Reach | Yes |
| Adjustable Contact Point | No |
| Model | DB8 |
| Kit | Rear |
| Caliper | Post Mount 74mm |
| Rotor | Separate |
| Fluid | Mineral Oil |
| Weight | 365g |
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Brake Caliper Type | Post Mount |
| Rotor Included | No |
| Brake Lever Use | Left |
| Color | Black, Diffusion Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Pad Compound | Organic |
| Hydraulic Hose Length | 950 |
| Adjustable Reach | Yes |
| Adjustable Contact Point | No |
| Model | DB8 |
| Kit | Rear |
| Caliper | Post Mount 74mm |
| Rotor | Separate |
| Fluid | Mineral Oil |
| Weight | 365g |












