
SRAM Force AXS Left Crank Arm Power Meter Spindle Assembly - 165mm 12/13-Speed DUB PM Spindle Carbon E1
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 165mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Chainline | 45mm |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 165mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road |











