


SRAM RED 1 Crankset
| Rings | 50 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Color | Natural Carbon |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170 |
| Crank Intended Use | Cyclocross |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Carbon |
Original: $770.00
-65%$770.00
$269.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | 50 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Color | Natural Carbon |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170 |
| Crank Intended Use | Cyclocross |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Carbon |













