
SRAM RED 1x XPLR 13-Speed Wide Crank Arm Assembly E1, DUB, Black
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Drivetrain Speeds | 13 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Natural Carbon |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 167.5, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Carbon |
Original: $440.00
-65%$440.00
$154.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Drivetrain Speeds | 13 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Natural Carbon |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 167.5, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Defined Color | Carbon |













