
SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 48/35 DUB 175mm Black Road
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 48/35 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |
Original: $743.00
-65%$743.00
$260.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 48/35 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |











