
SRAM XX1 Eagle DUB Crankset Speed: 11/12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 32 DUB 175mm Grey 55mm
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 3 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 55mm |
| Teeth | 32 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Weight | 422g |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Grey |
| Speed | 11/12 |
Original: $554.00
-65%$554.00
$193.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 3 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 55mm |
| Teeth | 32 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Weight | 422g |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Grey |
| Speed | 11/12 |











