
Stan's Arch S1 Rear Wheel - 29" 12 x 142mm 6-Bolt XD Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 26 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $289.00
-65%$289.00
$101.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 26 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











