š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Stan's Flow D Series 29" Disc Rim 32h Black
- Found as OE on builds, the Flow D is a value-driven all-mountain rim designed to handle anything you can throw at it
- Pinned construction creates a durable and affordable rim
- Patented Bead Socket Technology for the most reliable tire retention and easiest tubeless setup
- Rim profile optimized for 2.35ā - 2.80ā tires
| Model | Flow D |
| Size | 29" |
| Internal W | 29mm |
| Depth | 17.5mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 604mm |
| Color | Black |
| Weight | 634g |
$60.00
Stan's Flow D Series 29" Disc Rim 32h Blackā
$60.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Found as OE on builds, the Flow D is a value-driven all-mountain rim designed to handle anything you can throw at it
- Pinned construction creates a durable and affordable rim
- Patented Bead Socket Technology for the most reliable tire retention and easiest tubeless setup
- Rim profile optimized for 2.35ā - 2.80ā tires
| Model | Flow D |
| Size | 29" |
| Internal W | 29mm |
| Depth | 17.5mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 604mm |
| Color | Black |
| Weight | 634g |











