
Surly Big Dummy Cargo Bike - 26" Steel Bruised Ego Purple Large
| Brake Type | Disc |
| Color | Bruised Ego Purple |
| Defined Color | Purple |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Mfg Size | Large |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| TT (Effective) | 645 |
| Wheel Size | 26" |
| Platform | Big Dummy |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Type | Disc |
| Color | Bruised Ego Purple |
| Defined Color | Purple |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Mfg Size | Large |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| TT (Effective) | 645 |
| Wheel Size | 26" |
| Platform | Big Dummy |











