
Surly Big Dummy Cargo Framekit - 26", Steel, Bruised Ego Purple
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 590, 620, 645 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Bruised Ego Purple |
| Mfg Size | Large, Medium, Small |
| Platform | Big Dummy |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Purple |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 590, 620, 645 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Bruised Ego Purple |
| Mfg Size | Large, Medium, Small |
| Platform | Big Dummy |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Purple |











