
Surly Bridge Club Frameset - 27.5"/700c, Steel, Whipped Butter
| Rear Axle | QR x 141mm |
| TT (Effective) | 545, 570, 595, 615, 630 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Whipped Butter |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Bridge Club |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Tan |
Original: $699.00
-65%$699.00
$244.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 141mm |
| TT (Effective) | 545, 570, 595, 615, 630 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Whipped Butter |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Bridge Club |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Tan |













