
Surly Cocktail Fork - 27.5" / 29" QRx100mm 1-1/8" Straight Steerer 445mm Axle To Crown Steel Orlok's Shadow
| Steerer Type | Straight |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Brake Type | Disc |
| Offset | 45 |
| Material | Steel |
| Axle to Crown Length | 445 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Front Hub Spacing (mm) | 100 |
| Color | Orklok's Shadow |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
| keyword search | Color Pop Green |
| Steerer Tube Length (mm) | 285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Brake Type | Disc |
| Offset | 45 |
| Material | Steel |
| Axle to Crown Length | 445 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Front Hub Spacing (mm) | 100 |
| Color | Orklok's Shadow |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
| keyword search | Color Pop Green |
| Steerer Tube Length (mm) | 285 |











