
Surly Cross Check Frameset - Gloss Black
| Rear Axle | QR x 135mm |
| TT (Effective) | 522, 528, 542, 547, 560, 570, 600, 610 |
| Brake Type | Rim |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 42, 46, 50, 52, 54, 56, 60, 62 |
| Platform | Cross Check |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
Original: $699.00
-65%$699.00
$244.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| TT (Effective) | 522, 528, 542, 547, 560, 570, 600, 610 |
| Brake Type | Rim |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 42, 46, 50, 52, 54, 56, 60, 62 |
| Platform | Cross Check |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |











