
Surly Dinner Fork - 27.5" 15x110mm Thru-Axle 1-1/8" Straight Steerer 420mm Axle To Crown Steel Illegal Smile Green
| Steerer Type | Straight |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Brake Type | Disc |
| Offset | 50 |
| Material | Chromoly Steel |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 27.5x2.8 |
| Axle to Crown Length | 420 |
| Front Axle Type | 15mm Thru x 110mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Illegal Smile Green |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
| Steerer Tube Length (mm) | 350 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Brake Type | Disc |
| Offset | 50 |
| Material | Chromoly Steel |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 27.5x2.8 |
| Axle to Crown Length | 420 |
| Front Axle Type | 15mm Thru x 110mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Illegal Smile Green |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
| Steerer Tube Length (mm) | 350 |











