
Surly Disc Trucker Bike - 700c, Steel, Hi-Viz Black
| Color | Hi-Viz Black |
| Mfg Size | 56, 58, 60, 62, 64 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Disc Trucker |
| TT (Effective) | 575, 590, 605, 620, 635 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
Original: $1,999.00
-65%$1,999.00
$699.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Hi-Viz Black |
| Mfg Size | 56, 58, 60, 62, 64 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Disc Trucker |
| TT (Effective) | 575, 590, 605, 620, 635 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |











