

Surly Ice Cream Truck Fork - 26", 15x150mm, Thru-Axle, 1-1/8" Straight Steerer
| Steerer Type | Straight |
| Color | Black, Warm Cheese |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 29" |
| Wheel Mount Center Offset (mm) | 0 |
| Offset | 47 |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color List | Black |
| Defined Color | Black, Yellow |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 5.25 |
| Axle to Crown Length | 483 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 260 |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Type | Disc |
| Front Axle Type | 15mm Thru x 150mm |
Original: $175.00
-65%$175.00
$61.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Color | Black, Warm Cheese |
| Brake Mount (Fork) | IS Disc Brake 160 |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 29" |
| Wheel Mount Center Offset (mm) | 0 |
| Offset | 47 |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color List | Black |
| Defined Color | Black, Yellow |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 5.25 |
| Axle to Crown Length | 483 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 260 |
| Max Rotor Size (Fork) | 203 |
| Brake Type | Disc |
| Front Axle Type | 15mm Thru x 150mm |











