
Surly Karate Monkey Frameset - 27.5", Steel, Lost at Sea Blue
| Rear Axle | 12mm Thru x 145mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 585, 610, 635, 660 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Lost at Sea Blue Blue |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Karate Monkey |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 145mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 585, 610, 635, 660 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Lost at Sea Blue Blue |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Karate Monkey |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |











