

Surly Midnight Special 650b/700c Fork - 1-1/8"
| Steerer Type | Straight |
| Color | Black, Fool's Gold |
| Brake Mount (Fork) | Flat Mount 160 |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 27.5", 700c |
| Offset | 40, 50 |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color | Black, Gold |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 27.5" x 2.35" / 700c x 42mm |
| Axle to Crown Length | 400 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 300, 350 |
| Brake Type | Disc |
Original: $175.00
-65%$175.00
$61.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Color | Black, Fool's Gold |
| Brake Mount (Fork) | Flat Mount 160 |
| Crown Race | 30 |
| Wheel Size | 27.5", 700c |
| Offset | 40, 50 |
| Material | Chromoly Steel |
| Defined Color | Black, Gold |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 27.5" x 2.35" / 700c x 42mm |
| Axle to Crown Length | 400 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 300, 350 |
| Brake Type | Disc |











