
Surly Steamroller Frameset 49cm Black
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Brake Type | Rim |
| TT (Effective) | 530 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 9x1 Threaded x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 49 |
| Platform | Steamroller |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
Original: $599.00
-65%$599.00
$209.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Brake Type | Rim |
| TT (Effective) | 530 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 9x1 Threaded x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 49 |
| Platform | Steamroller |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |











