
Surly Steamroller Frameset - 700c, Steel, Shag Carpet Orange
| Rear Axle | QR x 120mm |
| Brake Type | Rim |
| TT (Effective) | 530, 547 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Shag Carpet Orange |
| Mfg Size | 49, 53 |
| Platform | Shag Carpet Orange, Steamroller |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 120mm |
| Brake Type | Rim |
| TT (Effective) | 530, 547 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Shag Carpet Orange |
| Mfg Size | 49, 53 |
| Platform | Shag Carpet Orange, Steamroller |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Orange |











