

Surly Ultra New Rear Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi, Threaded Track |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 376, 378 |
| Center to Flange, Right | 38.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $100.00
-65%$100.00
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Flange Diameter, Right | 58 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi, Threaded Track |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 376, 378 |
| Center to Flange, Right | 38.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











