š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




Swift Industries Olliepack Seat Bag - 6L
The Olliepack Seat Bag is a must-have for any light and agile bikepacking rig. This trim 6 liter pack locks securely under your saddle with two camlock buckle straps and a rubberized velcro strap that grips the seat post. Roll-top closure side compression buckles Rubberized Velcro seat post strap Center compression strap with reflective tape Saddle rail buckle straps External stretch mesh stash pocket
| Total Volume | 6L |
| Attachment Method | Straps |
| Color | Black, Coyote, Redwood, Teal |
| Weight | 11, 11oz |
| Defined Color | Black, Tan |
| Model | Olliepack Seat Bag |
| Mount | Strap |
| Capacity | 366 Cu In (6.0L) |
| Dimensions | 15.24x5x13.9x50.8cm |
Select Color
From $130.00
Swift Industries Olliepack Seat Bag - 6Lā
$130.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Olliepack Seat Bag is a must-have for any light and agile bikepacking rig. This trim 6 liter pack locks securely under your saddle with two camlock buckle straps and a rubberized velcro strap that grips the seat post. Roll-top closure side compression buckles Rubberized Velcro seat post strap Center compression strap with reflective tape Saddle rail buckle straps External stretch mesh stash pocket
| Total Volume | 6L |
| Attachment Method | Straps |
| Color | Black, Coyote, Redwood, Teal |
| Weight | 11, 11oz |
| Defined Color | Black, Tan |
| Model | Olliepack Seat Bag |
| Mount | Strap |
| Capacity | 366 Cu In (6.0L) |
| Dimensions | 15.24x5x13.9x50.8cm |













