

Teravail Coronado Tire
| TPI | 60 |
| Color | Black/Tan |
| Weight | 935, 990 |
| Weight (oz) | 32.9, 34.9 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71, 76 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 3, 29 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 40 |
Original: $80.00
-65%$80.00
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black/Tan |
| Weight | 935, 990 |
| Weight (oz) | 32.9, 34.9 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71, 76 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 3, 29 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 40 |











