
Vittoria Barzo Tire TLR 29x2.35 Black/Rainbow
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo UCI Edition |
| Size | 29" |
| Width | 2.35" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black/Rainbow |
| Weight | 730g |
Original: $62.99
-65%$62.99
$22.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo UCI Edition |
| Size | 29" |
| Width | 2.35" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black/Rainbow |
| Weight | 730g |











