
Vittoria Mezcal III Tire - 26 x 2.1 Clincher Wire Black 1C
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 755 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 755 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |











