
Vittoria Mezcal III Tire - 27.5 x 2.35 Tubeless Folding BLK/Anthracite 4C Trail TNT Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black/Anthracite |
| Weight | 680 |
| Defined Color | Gray |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black/Anthracite |
| Weight | 680 |
| Defined Color | Gray |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











