
Vittoria Rubino Pro G2.0 Tire TLR Folding 700x30 Black
- Designed for intensive training
- Exclusive Graphene 3C compound technology
- Supple yet durable casing for extended use
- Choose between Tubeless (TLR) or Folding
| Model | Rubino Pro G2.0 |
| Size | 700c |
| Width | 30mm |
| Casing | Nylon |
| TPI | 150 |
| Compound | 3C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 365g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Designed for intensive training
- Exclusive Graphene 3C compound technology
- Supple yet durable casing for extended use
- Choose between Tubeless (TLR) or Folding
| Model | Rubino Pro G2.0 |
| Size | 700c |
| Width | 30mm |
| Casing | Nylon |
| TPI | 150 |
| Compound | 3C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 365g |











