
WHISKY No.9 30w Rim - Disc, Matte Carbon, 28H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 557, 593.78 |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 355, 400 |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 557, 593.78 |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 355, 400 |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |











