
WHISKY No.9 84W Rim - 26" Disc Matte Carbon 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 84 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 508.97 with washers |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Matte Carbon |
| Weight | 680 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 84 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 508.97 with washers |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Matte Carbon |
| Weight | 680 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |











