🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale





Wolf Tooth Supple Bar Tape - Brown
Wolf Tooth Supple handlebar tape is extra thick extra wide extra soft and extra tacky. Designed for the abuse of unforgiving trails. The 40mm wide tape can be tuned for additional thickness by wrapping with increased overlap. Washable surface is resistant to wear and packing out 5mm thick 100% silicone is washable resistant to wear and packing out Self-fusing silicone finishing tape included for a clean finishing touch
| Length | 152cm |
| Color | Black, Blue, Brown, Orange, Red |
| Weight | 212 |
| Adhesive | No |
| Material | Silicone |
| Defined Color | Blue, Brown, Orange, Red |
| Thickness | 5, 5.0mm |
| Model | Supple |
Select Color
From $13.98
Original: $39.95
-65%Wolf Tooth Supple Bar Tape - Brown—
$39.95
$13.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Wolf Tooth Supple handlebar tape is extra thick extra wide extra soft and extra tacky. Designed for the abuse of unforgiving trails. The 40mm wide tape can be tuned for additional thickness by wrapping with increased overlap. Washable surface is resistant to wear and packing out 5mm thick 100% silicone is washable resistant to wear and packing out Self-fusing silicone finishing tape included for a clean finishing touch
| Length | 152cm |
| Color | Black, Blue, Brown, Orange, Red |
| Weight | 212 |
| Adhesive | No |
| Material | Silicone |
| Defined Color | Blue, Brown, Orange, Red |
| Thickness | 5, 5.0mm |
| Model | Supple |
















