
WTB CZR i30 Rim
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 593.5 |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Weight | 472, 484 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 5 |
Original: $569.95
-65%$569.95
$199.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 593.5 |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Weight | 472, 484 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 5 |











