
WTB KOM Light i25 Rim - 29" TCS Tubeless Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 606 |
| Material | Alloy |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 450 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Original: $108.95
-65%$108.95
$38.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 606 |
| Material | Alloy |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 450 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |











