
WTB Riddler Tire - 29 x 2.25 TCS Tubeless Folding Black Light Fast Rolling
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 840 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $72.95
-65%$72.95
$25.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 840 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











