
DT Swiss FR 1500 Classic Front Wheel - 27.5" 20 x 110mm DH Boost 6-Bolt BLK
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $483.90
-65%$483.90
$169.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














