
ENVE Composites M635 Rim - 29" Disc Black 28H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (External) | 43.5 |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 603 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 446 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Depth (mm) | 26.5 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Original: $975.00
-65%$975.00
$341.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (External) | 43.5 |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 603 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 446 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Depth (mm) | 26.5 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |














