
Industry Nine AR25 Rear Wheel - 700c
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21.5 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $710.00
-65%$710.00
$248.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21.5 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












